Przedszkole

Jesteś tu: » Aktualności » Przedszkole

      6 października zawitali do naszego przedszkola artyści teatru kukiełkowego „Tomcio” z Nowego Sącza, którzy przedstawili nam spektakl pt. „Krowa Kłamczucha" na podstawie bajki „Kozucha kłamczucha” J. Porazińskiej.

    Tytułową bohaterką przedstawienia była niesforna krowa, która okłamywała swoich bliskich. Przedstawienie, oprócz wielu elementów humorystycznych, zawierało w sobie przede wszystkim naukę, że nie warto okłamywać i zachowywać się niegrzecznie wobec innych, a za swoje winy zawsze powinno się przeprosić. 

Teatrzyk - Krowa kłamczucha
czytaj więcej

     Las jest bogatym źródłem poznania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku przedszkolnym należy stwarzać okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. I właśnie temu miała służyć zorganizowana przez Gminne Przedszkole w Ulhówku dnia 25.09.2017 roku wycieczka do najbliższego lasu.               

Wycieczka przedszkolaków do lasu
czytaj więcej

     15 września w przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami dla dzieci przedszkolnych i uczniów z klasy pierwszej. Zaproszeni  policjanci mówili o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, o kontaktach dzieci z nieznajomymi, o skutkach przywłaszczenia sobie cudzej rzeczy, a także zwrócili uwagą na bezpieczne przechodzenie przez jezdnię.

  

Spotkanie z policjantami
czytaj więcej