2013/2014

Jesteś tu: » Aktualności » 2013/2014

 

     Uczenie się jest jak wiosłowanie pod prąd:

gdy tylko sie zaprzestanie - człowiek się cofa"


Benjamin Britten


   27 czerwca 2014r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Uroczystość rozpoczęła się mszą św., której przewodniczył proboszcz parafii p.w. M.M. Kolbego w Ulhówku ks. Stanisław Tymosz. Druga część uroczystości miała miejsce na placu szkolnym, gdzie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice oraz zaproszeni goście. Pani dyrektor Jadwiga Teterycz po krótkim przemówieniu podsumowującym rok szkolny, wraz z przedstawicielami Rady Rodziców oraz wychowawcą klasy szóstej panią Haliną Wołoszyn wręczyła uczniom klasy szóstej – absolwentom Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Ulhówku świadectwa ukończenia szkoły oraz listy gratulacyjne ich rodzicom za wzorowe wychowanie dziecka i wkład wniesiony w rozwój naszej placówki.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014
czytaj więcej

4 czerwca 2014r. w ZSP w Suścu podsumowano VI edycję konkursu "Lubelszczyzna moja Mała Ojczyzna", która w bieżącym roku szkolnym przebiegała pod hasłem "Eko-instytucje Lubelszczyzny". W gali podsumowania konkursu wzięła udział redakcja naszej gazetki EKO Tropiciele w składzie: Wiktoria Tabaka, Kamila Kawa i Maciej Wojnar oraz Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Ulhówku pani Jadwiga Teterycz. 

W konkursie udział wzięło 84 uczniów28 szkół. Nasz zespół redakcyjny otrzymał nagrodę specjalnąWyróżnienie Tygodnika Zamojskiego za dociekliwość dziennikarską

Uczniowie przygotowali gazetkę pod kierunkiem pani Celiny Trześniowskiej i pani Haliny Wołoszyn.

Wyróżnienie specjalne Tygodnika Zamojskiego
czytaj więcej

    W poniedziałek 9 czerwca 2014r. dzieci z przedszkola uczestniczyły w wycieczce do Zamościa. Dla niektórych, szczególnie tych najmłodszych, był to pierwszy wyjazd bez rodziców. Z dużą niecierpliwością i podekscytowaniem oczekiwały tej wyprawy. 

Przedszkolaki zwiedziły Zamość
czytaj więcej

    21 maja 2014r. w Szkole Podstawowej w Tyszowcach odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza Tyszowiec dla uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy szóstej:

Kamila Kawa

Maciej Wojnar

Uczniowie ci zostali Laureatami tego konkursu.

G r a t u l u j e m y laureatom i pani Barbarze Gardias-Tarale - nauczycielce języka polskiego, która przygotowała uczniów do konkursu

  

    29 maja 2014r. w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Jarczowie odbył się Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2014” o Nagrodę Wójta Gminy Jarczów. W eliminacjach wzięło udział 76 uczniów klas III powiatu tomaszowskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy III:

Iza Pretko

Paulina Greszta

i zostały one laureatami konkursu „Mistrz Ortografii 2014”.

Laureaci konkursów ortograficznych 2014
czytaj więcej

„Usiądź mamo przy mnie blisko i posłuchaj:

K O C H A M  C I Ę”                       

      Dzieci  5 –letnie słowami tej piosenki wyraziły swoją wdzięczność za miłość,  troskę, wspólne zabawy  i opiekę rodzicom w dniu Święta Rodziny, który odbył się 12 czerwca 2014r. Z przejęciem od rana oczekiwały na przybycie gości.  Na tą okazję przygotowały montaż słowno - muzyczny oraz skromne podarunki dla swoich kochanych rodziców. 

Dzień Rodziny w grupie 5-latków
czytaj więcej