2017/2018

Jesteś tu: » Aktualności » 2017/2018
Mój nauczyciel - mój mistrz
czytaj więcej

XVII Ogólnopolska Pielgrzymka

Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę           


      „Idźmy naprzód z nadzieją!”

     Pod takim hasłem w dniach 3 – 4 października odbyła się XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami p. Anną Żurawiecką, p. Kazimierą Bartosz i z blisko 15 tysiącami pielgrzymów  przybyli by podziękować Królowej Polski za ciągłe wstawiennictwo, a także pomodlić się w intencjach Ojca Świętego Franciszka, podziękować za pontyfikat św. Jana Pawła II oraz poprosić o obronę rodzin, świata i Kościoła.

            Pielgrzymi ze szkół im. Jana Pawła II przybywając na Jasną Górę mają świadomość, jakie znaczenie w życiu ich patrona miało to miejsce. To on dawał im przykład, jak docierać do świętości. Był wielkim nauczycielem, z którego nauk wciąż czerpią mądrość, wskazówki i siłę do podejmowania codziennych zmagań. Do budowania swojego człowieczeństwa w oparciu o dar, jaki daje nam świadomość miłości Boga do każdego człowieka. Maryja Święta Matka, to jej zawierzył swoje życie i wszystkie jego sprawy nasz patron, przyjmując jako dewizę swojej bożej służby słowa: Totus Tuus.

XVII Ogólnopolska Pielgrzymka
czytaj więcej

     Pierwszy miesiąc nauki dostarczył nam wielu emocji. Cóż, reforma edukacji przyniosła sporo zmian, z którymi cała społeczność szkolna powoli się oswaja. Na szczęście nadal niezwykle ważnym celem kształcenia jest umożliwianie uczniom udziału w różnych wydarzeniach kulturalnych w roli odbiorcy i twórcy kultury, uczenie przy tym wyrażania swoich przeżyć  i emocji.

     Na okazję nie trzeba było długo czekać. Niezawodny Zespół Teatralny Tomaszowskiego Domu Kultury zaprosił nas na Wieczór kawalerski”.

Coraz bliżej sceny
czytaj więcej

   4 października uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Pola Nadziei” organizowanej przez Hospicjum „Santa Galla” w Łabuńkach Pierwszych. Wspólnie z przedstawicielami szkół, przedszkoli, władz gminy Łabunie, wolontariuszy, pracowników hospicjum  oraz J.E.Ks.Bp. Mariana Rojka zasadzili cebulki żonkili w geście solidarności i pomocy umierającym.

   Żonkil w starożytnych czasach był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską.

   Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie, stałą metamorfozę.

 

Pola Nadziei
czytaj więcej

   „Ślubuję być dobrym Polakiem

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować kiedy urosnę.

Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

 

      Ślubuję


4 października w naszej szkole miała miejsce bardzo ważna uroczystość   – Ślubowanie uczniów klasy I. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Ulhówku pani Jadwiga Teterycz, Wójt Gminy Ulhówek pan Łukasz Kłębek, Sekretarz Gminy pani Alina Konefał – Pilip, rodzice pierwszoklasistów, poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Ulhówku oraz bohaterowie tego wydarzenia uczniowie klasy pierwszej.  Uroczystość rozpoczęła wychowawczyni klasy pierwszej, pani Celina Trześniowska,  która powitała wszystkich zebranych. Następnie uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali część artystyczną. Słowem i piosenką zagwarantowali, że są gotowi zostać uczniami klasy pierwszej. Bardzo ważnym punktem tej uroczystości było Ślubowanie, a następnie pasowanie na uczniów „symbolicznym ołówkiem” przez panią Dyrektor oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów przez pana Wójta.  Od tego momentu dzieci stały się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej  im. Stanisława Staszica  w Ulhówku.

Ślubowanie uczniów klasay 1
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |