Projekt - Cybernauci

Jesteś tu: » Aktualności » Projekt - Cybernauci

Nasza szkoła chcąc jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo w internecie od września realizuje projekt "Cybernauci". Jest to kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań internautów w sieci.

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpiecznego korzystania z sieci internet przez dzieci i młodzież oraz rodziców i nauczycieli.

Trenerka projektu pani Anna Dras przeprowadziła 27 września i 4 października warsztaty dla uczniów, rodziców oraz dla nauczycieli.  Szkoła otrzymała komplet bezpłatnych materiałów edukacyjnych z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu i reagowania na zagrożenia.

Projekt  "Cybernauci" to w dzisiejszych czasach konieczność. Świadome korzystania z dobrodziejstw internetu jest tematem nie do końca poznanym przez uczniów, rodziców i nauczycieli.   Nie do końca jesteśmy świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą wirtualny świat. Rozwój TIK, łatwy i szybki dostęp do internetu – w szkole, domu, na ulicy zmusza dorosłych, młodzież i dzieci do bezpiecznych zachowań. Musimy chronić swoje dane, wizerunek, kontakty, prywatność i wiedzieć, gdzie szukać pomocy w sytuacji wystąpienia e-zagrożeń z którymi nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami.